Kontakt:

Ing.Bc. Hana Rejmanová
Hostim 151
671 54 Hostim
tel.:777 555 410
hana.rej@seznam.cz
IČ: 76273326

Obchod:

výrobky z ovčí vlny smaltované náušnice

Kdo si hraje, nezlobí

Draci
Už máme doma pěkné stádo - asi 5 kousků - všechny z obchodu www.aikon.cz .
CONQUERAIR Pirate sled sedí na obloze jako přibitý, pouštět ho dokážou snad i mimina a klidně ho strčíte do kapsy - je totiž bez výztuh
RHOMBUS Mini Breezy je klasický jednošňůrový drak - opravdový fešák :-)
RHOMBUS Boa - nejnovější přírůstek, vypadá to, že si budeme rozumět

Deskové hry pro každého
Tak jsme jim taky propadli :-). Následuje seznam těch, které máme doma a můžeme je doporučit.

Agricola - number one - a to nejen podle abecedy. "Složitých" pravidel se nebojte, stačí si zahrát první hru s někým, kdo Agricolu umí.

Carcassonne Lovci a sběrači - tak tím to všechno začalo...

Děti z Carcassonne - prvňák Vojta je ze hry nadšený - a vyhrává!

Jungle Speed - asi budete trošku podrápaní, ale stojí to za to.

6 bere! (alias Krávy :-) ) - většinou vlastním velké stádo krav - což vůbec není dobře :-).

UNO - kolegové říkají, že se 2‰ alkoholu je to ta nejlepší hra, jakou znají. My UNO hrajeme střízliví a je to taky fajn.

Želví závody - je to takové lepší Člověče nezlob se. A bez házení kostkou - to nemusím. Čím víc lidí hraje, tím líp.

Geocaching aneb hledat může opravdu každý (a bez navigace GPS)
Úkryt se anglicky řekne "cache" [keš]. A v takovém úkrytu (kešce, keši, kešuli :-) ) může být schované cokoliv - většinou plastová krabička s notýskem, tužkou a malými hračičkami z Kinder vajíček. Když jste úspěšní a krabičku najdete, zapíšete se do notýsku a za odměnu si můžete vzít hračičku (místo které byste ovšem měli vložit nějakou náhradu). Hm, ale kde hledat? Tady je návod:

- Zaregistrujte se na www.geocaching.com. Vpravo nahoře klikněte na "Create a membership!". V tabulce klikněte na tlačítko "Get a Basic Membership". Registrace je zdarma. Vyplníte všechna políčka s hvězdičkou, pište bez háčků a čárek. Do pole "Username" zapište Váš název, pod kterým se budete zapisovat do výše zmíněných notýsků. My jsme třeba "vidlaaci".

- Po úspěšné registraci už můžete koukat do map, kde jsou vlastně ty kešky schované. Po přihlášení a zadání hesla (vpravo nahoře) na levé liště klikněte na "Hide and seek a cache". Zobrazí se formulář, kde do pole "by Adress" zadejte třeba Hostim. No a máme to. Budeme si všímat jen krabiček se zeleným vrškem (traditional cache). A vybereme si třeba "U kaple Panny Marie Bolestné". (Tzn. klikněte na název kešky.) Teď už o krabičce a místu kde ji hledat víme skoro všechno. Na mapě (v satelitním zobrazení) si krabičku pěkně přiblížíme... a můžeme vyrazit na lov :-).

Po úspěšném odlovení je třeba vše řádně zdokumentovat - abychom se nálezy mohli navzájem pochlubit :-). Kešku na internetu tedy opět vyhledáme a napravo nahoře stiskneme "log your visit". Do políčka "Type of log" vybereme "Found it" (to jako že jsme kešku našli) a do komentáře popíšeme dojmy :-). Stisk "Submit log entry" a je to.

Můžete kouknout i na české stránky www.geocaching.cz.

PAŠÍK - hraje dneska vůbec někdo kuličky?
Haló – chce si někdo zahrát kuličky? Pokud ano, pak tu máme jednu super/extra/speciál hru PAŠÍK. A jak se PAŠÍK hraje?
- Proti sobě hrají 2 hráči (klidně hráčů může být víc - potom se střídají třeba po směru hodinových ručiček). Kdo vyhraje „Kámen, nůžky, papír“, začíná.
- Začínající hráč hodí do důlku 2 kuličky (kuličky se drží mezi palcem a ukazováčkem/prostředníčkem tak, že se jedna druhé dotýká). Správný hod je takový, když jedna kulička zůstane ležet v důlku a druhá z něj vyletí ven.
- Šikovný hráč, který správně hodil, hned pokračuje ve hře a snaží se do důlku nacvrnkat co nejvíce kolem ležících kuliček (samozřejmě je nejlepší začít od těch kuliček, které jsou důlku nejblíž). Po první cvrnkací chybě (kulička nespadla do důlku) bere šikovný hráč všechny kuličky z důlku a dále pokračuje soupeř a to výše popsaným hodem 2 kuliček.
- Pokud se nepodaří do důlku kuličky správně hodit (obě dvě zůstaly v důlku nebo obě dvě vyletěly ven), pokračuje hodem protihráč (nebo ten hráč, který je právě na řadě).
- Hra končí, když jeden z hráčů prohraje všechny své kuličky (ale klidně i dřív :-) ).
Pozor! Vyhrané kuličky se nemusí vracet! :-)